שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

תוכנית תמ"א 38 מתקרבת לסופה! – עם עו"ד יוחנן דוניץ

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

תוכנית תמ"א 38 מתקרבת לסופה! - עם עו"ד יוחנן דוניץ

באוקטובר 2022 אמורה לפוג תוקפה של תוכנית תמ"א 38 המפורסמת. מהן ההשלכות של השינוי הנ"ל? כיצד המהלך ישפיע על פרויקטים עתידיים? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד יוחנן דוניץ ממשרד עורכי הדין דוניץ ושות' – העוסקים בנדל"ן והתחדשות עירונית.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: מי לא שמע על תוכנית תמ"א 38. התחדשות עירונית בישראל, היום אנחנו הולכים לשמוע אם התוכנית הזאת גוועות או בכול זאת עדיין משגשגת ואמורה ליצור עוד פתרונות טובים בשנים הקרובות. אני שמח לארח באולפן את עורך הדין יוחנן דוניץ', שלום לך יוחנן.

עו"ד יוחנן דוניץ': שלום רב אדי, מה שלומך?

אדי סוברי: שותף במשרד עורכי הדין דוניץ' ושות'. עוסקים נדלן המשרד ברעננה והתמחות מיוחדת בהתחדשות עירונית. אבל הייתי רוצה קצת ללכת אחורה כדי לתת כבוד לאורח שלי באולפן. אתם בכלל משפחה של אנשי נדל"|.

עו"ד יוחנן דוניץ': בגדול, כן אבי שהוא גם השותף המייסד של המשרד שלנו, ניהל במשך שלושים שנה, את חברת האחים דוניץ', שהקים אותה סבי ואחיו. ובעצם הוא זה שהצעיד אותה, מחברה פרטית קטנה, שעושה חוזים על מפיות, לחברה גדולה, נסחרת בבורסה שהיום היא שם, שם גדול בכול עולם הנדל"ן בישראל. מ2012 אנחנו בעצם כבר יצאנו מהחברה כדי להגשים את החלום של הקמת משרד עורכי דין.

אדי סוברי: בוודאי יש לנו משרד עורכי דין פה שיש לו יתרון עצום עם ניסיון כזה בתחום הבנייה.

עו"ד יוחנן דוניץ': בהחלט, בוא נגיד שאחד היתרונות הגדולים שלנו, אז זה העובדה שאנחנו יודעים, מכירים את הענף הזה, מכול כיוון שלו. בין אם זה מהכיוון היזמי, בין אם זה מכיוון העבודות בשטח, בין אם זה מהכיוון המשפטי, ובין אם זה מהכיוון המסחרי של הלקוחות עצמם. אנחנו בעצם יכולים להכיר כל אספקט כל ענף, כול שטיק, שיש בעולם הזה.

אדי סוברי: ולתוך המשרד המצוין שלכם, עם הרזומה הזה, אתם מקבלים את הידיעה שבאוקטובר 2022 אמורה, לפוג תוקפה של תוכנית תמ"א 38 המפורסמת. מה דעתך על הידיעה הזאתי, על הכיוון הזה?

עו"ד יוחנן דוניץ': קודם כול, לדעתי עושים מהכותרת הזו הרבה יותר גדולה ממה שהיא. יש פה שינוי, יש פה שינוי שהוא רציני בשטח, אבל זה לא, קץ קיצה של ההתחדשות העירונית. יש בעצם מאיין, מעבר למודל שהוא לטעמי נכון יותר. שמאפשר לעיריות לקבל יותר היטלי השבחה כדי לפתח את השטח…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.