שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

תהליך הגירושין בישראל – עם עו”ד מיקי חשמונאי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

תהליך הגירושין בישראל - עם עו”ד מיקי חשמונאי

כל אדם אשר רוצה להתגרש שואל את עצמו, מטבע הדברים, כמה זמן לוקח תהליך הגירושין, מה יקרה, מה עליי לעשות ובמה זה כרוך? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד מיקי חשמונאי, עורכת דין לדיני משפחה כדי להכיר מקרוב את תהליך הגירושין בין בני זוג יהודים בישראל.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: אני שמח לארח באולפן את חברתי היקרה. עורכת הדין מיקי חשמונאי שלום לך.

עו"ד מיקי חשמונאי: שלום אדי היקר

אדי סוברי: היום, באת רק בשבילנו, תשמעי יש לנו הרבה גולשים היום, שרוצים קצת להנות מהניסיון שלך, אחרי 20 שנה, בליווי של זוגות בהליכי גירושין. וכדי לשמוע קצת יותר, בשיחה הראשונה שלנו על תהליך הגירושין. הוא נשמע אולי מאיים, ארוך, יקר ועצוב. ממעוף הציפור, מה את יכולה לספר לנו על התהליך שעובר מי שמחליט להתגרש?

עו"ד מיקי חשמונאי: התהליך המשפטי?

אדי סוברי: כן.

עו"ד מיקי חשמונאי: אם כבר קיבל אדם את ההחלטה להתגרש, אנחנו יוצאים מנקודה זו כי אם עדיין מתלבט אז צריך לעשות בדיקות אחרות. אבל אם אדם כבר קיבל החלטה שהוא מתכוון להתגרש, היום לפי החוק שנכנס לתוקפו ביולי 2016, הוא חייב להגיש בקשה ליישוב סכסוך, שמוגשת בכל מקרה של סכסוך בין בני זוג, בין הורים לילדיהם וכדומה. הבקשה מוגשת ליחידת הסיוע או של בתי המשפט לעינינו משפחה או של בתי הדין הדתיים לפחות חלקם, בית הדין הרבני בוודאי. והוא מופנה ליחידת הסיוע. ביחידת הסיוע עובדות, עובדות סוציאליות ועורכות דין של היחידה ומנסים לסייע לבני הזוג לפתור את הסכסוך בדרך של הסכמות. כמה פחות הליכים משפטיים קשיים, ולהגיע לאיזשהו הסכם שניתן יהיה לאשר אותו במקום לנהל הליך משפטי כואב וארוך.

אדי סוברי: מה שעומד מאחורי הרעיון הזה של הליך יישוב הסכסוך הוא שהמדינה, המחוקק הבין שהליך גירושין הוא מיותר?

עו"ד מיקי חשמונאי: אפשר להגיד שהוא מיותר, אבל המחוקק החליט שלפני שבני הזוג מתחילים להגיש לבתי המשפט, לבתי הדין כתבי טענות שבהם יש את כול את הדברים הקשים והמכוערים אחד כלפי השני, כדי לשכנע מדוע הם אמורים להתגרש, להעביר אותם קודם בתהליך של הידברות. זאת בעצם הידברות חובה…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.