שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

תאונת אופנוע בזמן העבודה – עם עו”ד ערן אלזם

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

תאונת אופנוע בזמן העבודה - עם עו”ד ערן אלזם

האם תאונת אופנוע בדרך לעבודה או בזמן העבודה משנה את אופי הפיצוי או היקף הפיצוי לו זכאי רוכב האופנוע? אם מי תובעים כשנפצעים בתאונת אופנוע בזמן העבודה – את המעסיק? את חברת הביטוח? את הביטוח הלאומי? עורך הדין ערן אלזם, העוסק שנים רבות בייצוג נפגעי תאונות אופנוע התארח בפודקאסט מה הקייס והתייחס לכך בהרחבה. הקשיבו

תמלול הפתיחה:

אינה דונאייבסקי: אני שמחה לארח את עורך דין ערן אלזם, מייצג נפגעים בתאונות אופנוע ותאונות דרכים כבר שנים רבות, ובנוסף הוא גם מנהל את אתר הפורומים המשפטיים בפורום תאונות דרכים. בוקר טוב ערן.

עו"ד ערן אלזם: בוקר טוב אינה, אני שמח להתארח פה הבוקר.

אינה דונאייבסקי: היום רציתי לדבר אתך על נושא, שהסגר גרם לנו להישאר בבתים, אין מסעדות, ומה אנחנו עושים כל היום? מזמינים טייק אווי. ואני בעצם מזמינה מאחת האפליקציות, וולט, תן ביס, משלוחה מה שיש, והשליח בדרך. עכשיו נניח ששליח המסעדות, הוא כבר הביא לי את המשלוח. אבל בדרך חזרה, הוא עשה תאונה. האם התאונה נחשבת לתאונת דרכים או תאונות עבודה.

עו"ד ערן אלזם: אוקי, אז קודם כול הסוגיה הזו שבמיוחד התעוררה בעת האחרונה, למעשה, עלייה מאוד משמעותית, בדרישה לשירותי משלוחים, סוגיה מאוד מאוד רחבה ועמוקה, כי היא טומנת המון שאלות של יחסי עובד מעביד, מדבר כרגע על ההיבט של דיני עבודה, שהוא לא קשור אליי, והזכויות של אותם אנשים, חלקם עובדים תחת כובע של פרילנסר, חלקם עובדים כשכירים עם תלוש שכר, יש כול מיני חברות שמוציאות תלושי שכר. בקיצור סוגיה מאוד רחבה ועמוקה. ואני אמקד טיפה ואני אגיד מראש שאני לא מתייחס לכל הדברים האלה כי לדעתי ייקח עוד כמה שנים, עד שכל הנושא הזה יגובש  ויוסדר, אם בחקיקה, ואם בבתי המשפט השונים, אבל אני כרגע כן יכול להתייחס למי שרוכב על קטנוע. לא משנה מבחינתי לצורך הנושא אם זה קטנוע שלו או קטנוע של המעסיק. אבל לשאלתך כן, כל תאונה שמתרחשת בזמן העבודה, את אומרת שהוא הניח את המשלוח אצלך, המשיך בנסיעה ואז היה מעורב בתאונה, למעשה אנחנו מדברים על שעות העבודה. אני כן יגיד שהשאלה הזאת, האם זאת תאונת דרכים והאם זאת תאונת עבודה, היא גם שאלה מאוד שכיחה, היא חוזרת על עצמה, המון פעמיים. הבלבול בקרב הנפגעים, מתחיל בזה שמגיעים לחדר המיון, בדלפק שואלים אותם "תגיד לי אם זה תאונת דרכים או תאונת עבודה" אז הוא אומר "רגע זו גם תאונת דרכים גם הייתי בעבודה".

אינה דונאייבסקי: אז באמת הם צריכים להגיד במיון?

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.