שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית – עם עו"ד ורד פרי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

תיקי רשלנות רפואית עם שיתוק מוחין - עם עו"ד ורד פרי

אישה מגיעה לביקורת רגילה בבית חולים בשבוע 38 – כשהיא בשלה ללדת תאומים. הבדיקה מצביעה על כך שלאחד העוברים יש בעיה בדופק והאישה חייבת לעבור ניתוח קיסרי! במקום להבהיל אותה מיד לחדר ניתוח, לחלץ את העובר ולמנוע ממנו מצוקה נשימתית – ביקשו מהאישה לחכות בחדר המתנה… וכך היא נאלצה להמתין כמה שעות שככל הנראה חרצו את גורל התינוק לסבול משיתוק מוחין.

האם ההתנהלות הרפואית הזו מקימה עילת תביעה בגין רשלנות רפואית? האם חילוץ התינוק באופן מיידי היה מבטיח תינוק בריא? האזינו לשיחה מרתקת עם עו"ד ורד פרי – בעלת ניסיון של למעלה מ-30 שנה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: שלום לכל המאזינים, אני אדי סוברי ואני שמח שאתם איתי כאן בפודקאסט מה הקייס.
היום אני מארח באולפן את עורכת הדין הכי ותיקה שאירחתי בתחום הרשלנות הרפואית, למעלה משלושים שנה שהיא מייצגת בתביעות רשלנות רפואית. שלום לך עורכת הדין ורד פרי.

עו"ד ורד פרי: שלום אדי.

אדי סוברי: קודם כל, שלושים שנה לייצג בתביעות כל כך קשות עם סיפורים לא קלים זה בטח משפיע עליך. לא?

עו"ד ורד פרי: בוודאי שזה משפיע.
קודם כל בוא נגיד שאני התחלתי לייצג את "הרעים", את הממסד הרפואי, ואחרי כמה שנים הבנתי שזה לא המקום שלי. המקום שלי זה להביא פיצוי למי שנפגע ולא למנוע פיצוי ממי שנפגע – לכן עברתי לייצוג נפגעים והמשפחות של הילדים שנפגעים והמשפחות של המנוחים שנפטרים כתוצאה מרשלנות רפואית. זה המקום שלי וזה משמעותי, כי קודם כל אתה יודע להודות כל יום על מה שיש לך, וגם בכך להביא הקלה כלכלית למשפחה שסובלת ממצוקה. זה לא יכול –  לא לגרום לילד להיות בריא ולא לשנות את מציאות החיים, אבל זה יכול להקל על מציאות החיים ובזה אני מקווה שאני משמעותית.

אדי סוברי: יש לומר שאת הלכת למומחיות ספציפית בכל מה שקשור לרשלנות רפואית בלידה. מה שאומר שאת נחשפת יותר למקרים שבהם הילדים נולדים עם איזושהי פגיעה וזה כשלעצמו בטח לך גם כעורכת דין אבל כאימא לא דבר קל.

עו"ד ורד פרי: בוודאי שלא אבל זה נותן הרבה מוטיבציה להשיג להם פיצוי. להשיג להם פיצוי שיאפשר להם חיים ברווחה כלכלית, בנוחות, בלי לדאוג, לתת להם את הטיפול הרפואי האופטימלי, לתת כמה שיותר עזרה למשפחה מסביב לשעון ולתת כמה שיותר תנאים נוחים למחיה על ידי התאמת המגורים. כסף מקנה נוחות וזה התפקיד שלי.

אדי סוברי: בואי נצלול לטובת המאזינים לתוך התיקים שיש אצלך במשרד. לפני השידור שלנו קצת שוחחנו על תיקים שכרגע נמצאים על שולחנך. בואי נקשיב לשני סיפורים שכרגע את מתמודדת איתם.

עו"ד ורד פרי: אני אספר לכם על שני ילדים שסובלים משיתוק מוחין כל אחד מסיבה אחרת…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.