שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

איך מפנים שוכר שלא מתפנה – עם עו"ד אלי מור

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

איך מפנים שוכר שלא מתפנה - עם עו"ד אלי מור

יש לכם שוכר שנכנס לדירה, חתם על חוזה ונתן 12 שיקים לכל השנה. והנה מגיע החוזה לסיומו והדייר לא מתפנה. מה עושים בסיטואציה כזאת? סוגיה של פינוי שוכר מטרידה לא מעט בעלי נכסים. שמחנו לארח את עו"ד אלי מור בפודקאסט כדי שיעשה לנו סדר בפעולות שניתן לנקוט כדי לפנות שוכר שלא מתפנה.

תמלול הפתיחה:

אינה דונאיבסקי: שלום לכל המאזינים, אני אינה דונאיבסקי ואני שמחה שאתם איתי כאן בפודקאסט – מה הקייס! שלום לעו"ד אלי מור שמתארח אצלנו כאן היום, הגיע אלינו הישר מפתח תקווה, אזור אם המושבות. היום אנחנו נדבר על נושא חם חם, אנחנו בעצם רוצים לשאול: "איך אנחנו מפנים שוכר, שלא מתפנה?". יש לנו שוכר, סוף סוף מצאנו מישהו שיכנס ויחתום חוזה לכל השנה, נתן לנו 12 שיקים, אפילו שיק ביטחון! כל מה שביקשנו הוא נתן.  ואז, מגיע סוף החודש – והדייר, לא מוכן לצאת מהדירה. מה אנחנו עושים בסיטואציה כזאת?

עו"ד אלי מור: שאלה מצוינת אינה. מה שאנחנו עושים עם שוכר כזה, אנחנו עושים עם כל שוכר, גם אם הוא לא משלם, גם אם הוא לא מתפנה, גם אם הוא לא משלם תשלומים אחרים שצריך לשלם אותם לפי ההסכם אנחנו פשוט פועלים לפי ארגז הכלים שמעניק לנו החוק.

אינה דונאיבסקי: אני יכולה בעצם לפי חוק, לפנות אותו בכוח?

עו"ד אלי מור: אז ככה, החוק משנת 2008 השתנה לטובת המשכירים. עד אז היה לוקח למשכיר הרבה זמן לפנות שוכר, במקרים רבים למשכירים נגרמו להם נזקים כאלה גדולים שהם אפילו נאלצו למכור נכס. המחוקק הבין את זה ותיקן את החוק, הוא קיצר את התליך ויצר הליך מקוצר שבאמצעותו הוא מעניק כלים למשכיר לפנות את השוכר בזמן קצר יחסית, במונחים משפטיים זה זמן מאוד מאוד מהיר, אני בעצמי לא מכיר שום הליך משפטי שהוא יותר קצר מזה.

אינה דונאיבסקי: בשורה ממש משמחת!

עו"ד אלי מור: נכון, ככל שאתה יודע להשתמש בכלים שמעניק לך החוק, אנחנו יכולים לפנות את השוכר בזמן קצר. איך אנחנו עושים את זה?

אינה דונאיבסקי: איך באמת? אני יכולה למשל לנתק את החשמל כדי להוציא אותו?

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.