שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

פתיחת תיק גירושין – עם עו”ד מיקי חשמונאי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

פתיחת תיק גירושין - עם עו”ד מיקי חשמונאי

כשבני זוג מחליטים לפרק את ברית הנישואין הם יפנו להליך גירושין. ההליך מתחיל בפתיחת תיק גירושין ברבנות וטקס סידור הגט. הקשיבו לשיחה שקיימתי בפודקאסט מה הקייס את עו”ד מיקי חשמונאי, העוסקת למעלה משני עשורים בדיני משפחה, כדי להבין יותר טוב כיצד יש להגיש בקשה לפתיחת תיק גירושין ובמה זה כרוך.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: היום אנחנו הולכים לשוחח עם עורכת הדין שעוסקת בתחום דיני משפחה כבר הרבה שנים, על המשמעות של פתיחת תיק גירושין. שלום לך עורכת הדין מיקי חשמונאי.

עורכת דין מיקי חשמונאי: שלום לך אדי תודה שהזמנת אותי.

אדי סוברי: למעלה מ-20 שנה כבר את מתעסקת בתחום כל כך מורכב וכל כך רגיש כמו דיני גירושין ומשפחה.

עורכת דין מיקי חשמונאי: מודה באשמה, וזה בהחלט תחום מורכב ורגיש.

אדי סוברי: בואי נתחיל מהתחלה כי זה מה שמעניין אותנו בשיחה הזאת – פתיחת תיק גירושין. זה גם מונח שמחפשים אותו הרבה בגוגל, ואני כאיש דיגיטל מביא אותו כאן לאולפן כדי שננסה להתחקות אחר אותו גולש שמחפש את המונח הזה. מה בדיוק מעניין אותו לדעתך?

עורכת דין מיקי חשמונאי: אני חושבת שהעניין יכול להתחלק לשני תחומים. אם זה בעניין הטכני מעניין אותו באמת, "אוקיי, החלטתי להתגרש, מה אני עושה כרגע?". יכול להיות שאותו גולש רוצה לקבל מענה להתלבטויות שלו, האם הוא רוצה או לא רוצה להתגרש. זה לא יהיה עכשיו בעניין שלנו, למרות שזה נושא שיש הרבה מה להגיד עליו.

אדי סוברי:  תגידי לי יכול להיות שיש רעיון שלישי שיכול לעמוד כאן ברקע, הוא שפתיחת תיק גירושין, זה עניין מורכב, קשוח יקר וכו'?

עורכת דין מיקי חשמונאי: פתיחת תיק גירושין זה עניין טכני, ניהול תיק גירושין יכול להיות קשה כואב מורכב ויקר ללא ספק. הדעה שרווחת בציבור בנושא הזה היא בהחלט מוצדקת. יכול להיות גם אחרת, אבל בקלות רבה תיקי גירושין גולשים לתהליכים הארוכים, הכואבים והיקרים. טכנית אם אתה שואל אותי, כדי לפתוח תיק גירושין היום מאז שחוקק החוק להסדר התדיינויות ונכנס לתוקף ביולי 2016, פתיחת הליך גירושין נעשית באמצעות הגשת בקשה ליישוב סכסוך או לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הדתי. לא כול בתי הדין הדתיים, אני לא אכנס למי כן ומי לא אבל בוודאי כן בבית דין הרבני, זאת אומרת לגבי שני יהודים שרוצים. יהודי שרוצה להתגרש מבן בת זוג היהודים יכול לפנות לבית המשפט או לבית הדין הרבני…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.