שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

עבירות סמים בישראל – עם עו”ד אמיר מורשתי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

עבירות סמים בישראל - עם עו”ד אמיר מורשתי

מהו העונש הצפוי לנאשמים בעבירות סמים? מה היחס של מערכת האכיפה והמשפט בישראל לעבירות סמים? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד אמיר מורשתי, סנגור פלילי, לדיון על מדיניות בתי המשפט כשמדובר בעבירות סמים?

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: היום בפרק שלנו אנחנו הולכים לדבר על עבירות סמים עם אחד מעורכי הדין הפלילים המובילים בישראל, שלום לך עורך הדין אמיר מורשתי.

עו"ד אמיר מורשתי: שלום וברכה אדי.

אדי סוברי: עורך דין מורשתי אתה ממרומי ניסיונך בוודאי לא ממש מתרגש מהאמירה הזאת עבירות סמים.

עו"ד אמיר מורשתי: אין לי מה להתרגש מהאמירה הזאת עבירות סמים. אני חי את התחום הזה המון שנים, אני גם מרצה בתחום הזה ואני חושב שאלו התיקים היותר מעניינים

אדי סוברי: אתה יודע אני לא מזמן קראתי כתבה שקשורה במעצר של עברייני סמים וסחר בסמים והשוטרים שם בכתבה, אלו שהתראיינו, הם מרגישים בסופו של יום שהעבודה שלהם היא עבודה מיותרת, כי כשהם מגיעים בסוף לבית המשפט, בית המשפט מקל איתם על כול עברייני הסמים. מה אתה אומר על זה?

עו"ד אמיר מורשתי: אני לא סובר ככה. אני חושב שהענישה היא פה מאוד מאוד מגוונות, וצריך להבין שאם תשאל עכשיו סנגורים יכול להיות שיגידו לך אפילו שהענישה היא מחמירה, תשאל שוטרים הם יגידו הגישה מקלה. זה מאוד תלוי את מי אתה שואל. בסופו של דבר הענישה היא מאוד מאוד תלויה הן ברמת החקירה, כי הרבה מהתיקים האלו שהשוטרים מרגישים מתוסכלים, הם פשוט לא חקרו נכון. אם אתה תפר זכויות של חשודים, בהחלט יכול להיות מצב, שכן תיק מאוד מאוד חמור ימחק כמעט לגמרי גם אם לא ימחק לחלוטין.

אדי סוברי: אמרת קודם, סליחה שאני קוטע אותך, שהענישה היא מגוונת יכול להיות שזה נגד האינטרס הציבורי, שהענישה היא מגוונת, כלומר אם היום היינו יכולים להגיד למי שנאשם בפלילים ומוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות סמים  שהוא כנראה יישב בכלא, כי זה מה שקרה עם 80 או 90 אחוז מהנאשמים. אולי היינו ממגרים את התופעה האיומה הזו קצת יותר בקלות.

עו"ד אמיר מורשתי: תראה קודם כל יש הבחנה מאוד ברורה בסוג הסם ונסיבות. ברור שאם אדם עכשיו מייבא קוקאין מדרום אמריקה למשל הוא יישב בכלא, השאלה היא לכמה זמן. או אם אתה עכשיו מדיח קטינים לקנות עכשיו סמים ולצרוך סמים, אז כן אתה תשב בכלא סביר מאוד להניח…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.