שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

עבירה של סחר בסמים – עם עו”ד אמיר מורשתי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

עבירה של סחר בסמים - עם עו”ד אמיר מורשתי

סחר בסמים היא עבירה פלילית חמורה, והעונש עליה עשוי להיות מאסר בפועל. האם ישנה אבחנה בין סוגי הסמים? איך נקבע העונש בגין עבירת סחר בסמים? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד אמיר מורשתי, עורך דין פלילי, לשיחה על עבירת הסחר בסמים.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: אחת מהעבירות אולי החמורות ביותר בספר החוקים הפלילי, למעט רצח היא העבירה של סחר בסמים, תסכימו איתי. כשאנו יודעים שברחובות אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מול סוחרי סמים מסוכנים, והילדים שלנו איכשהו יכולים להיכנס אל תוך הרשת המסוכנת הזאתי, אנחנו ישנים הרבה פחות טוב בלילה. אני רוצה לארח היום עורך דין פלילי, סנגור מאוד ותיק ולשוחח אתו קצת על עבירת הסחר בסמים, שלום לך עורך דין אמיר מורשתי.

אמיר מורשתי: שלום אדי

אדי סוברי: אתה סנגור פלילי למעלה מ-20 שנה. אני מניח שבעבירות סמים נגעת, לא אחת. הייתי רוצה שתרחיב יותר בקשר לעבירת הסחר בסמים.

עו"ד אמיר מורשתי: תראה עבירת סחר היא עבירה מאוד מטעה. אני חושב במציאות הפרקטית אנחנו רואים הבחנה מאוד ברורה בין אדם למשל שקנה עבורו, התארגן מה שנקרא עבורו ועבור חברים ועכשיו הוא קיבל כסף, אמור לקבל כסף עבור הקנייה, והוא נותן לחברים שלו את הסמים, כי ככה החליטו  מלכתחילה. אדם אחד קנה את הסמים ועכשיו מחזירים לו את הכסף. זה סחר לפי החוק. לעומת מצב שלפעמים אנחנו נתקלים שזה באמת העיסוק שלהם. הם עכשיו מראשי "טלגראס" כאלה, והם מחליטים בצורות מאוד מתוחכמות להקים רשת הפצה של סחר בסמים. ואלו הם באמת העבירות ה באמת חמורות. כמובן שעדיין מסתכלים על סוג סם. יש הבדל בין סחר של קוקאין או הרואין לבין סחר בסמים קלים כמו סם של מריחואנה, קנאביס כל תוצרי הקנבס למיניהם.

אדי סוברי: האמת שהייתי רוצה שתרחיב בנקודה הזאתי. למה בכלל אנחנו מוציאים אבחנה בין סוגי הסמים, שבהם אנחנו תופסים את אותו סוחר. גם מריחואנה רגע יכולה לגרום לנזקים קשים וגם הרואין כמובן. למה אדון הזה יושב 5 שנים בכלא, וזה יקבל רק עבודות שירות?

עו"ד אמיר מורשתי: תראה זה כבר שאלה שהיא כרוכה במדיניות ודברים שקורים בעצם בכל העולם. אנחנו יודעים שהרבה מדברים על כך, לפי הסטטיסטיקה לפחות, במדינת ישראל צרכני הקנבס, יש הרבה מאוד אנשים נורמטיביים שמשתמשים בקנאביס, כולל אנשים שסובלים מבעיות בריאות. חלק מקבלים אישור רפואי וחלק נתקעים בצנרת, הם סובלים מבעיות של כאבים עזים ועדיין לא מקבלים אישור רפואי לצריכת קנאביס…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.