שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

נעים להכיר: עו”ד אמיר מורשתי, סנגור פלילי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

נעים להכיר: עו”ד אמיר מורשתי, סנגור פלילי

שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את אחד מחבריי הטובים ומהסנגורים הפליליים המוכשרים ביותר שהכרתי: עו”ד אמיר מורשתי. עו"ד מורשתי מנהל את הפורום הפלילי באתר הפורומים המשפטיים למעלה מ-10 שנים, זוכה להערכה עצומה בקהילה המשפטית, וזו היתה הזדמנות נהדרת לקיים איתו שיחה לא מעונבת – כדי שתכירו אותו יותר גם אתם. כדאי לכם.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: שלום לאורח היקר שלי באולפן, עורך הדין אמיר מורשתי. מה שלומך?

עו"ד אמיר מורשתי: בסדר גמור אדי.

אדי סוברי: לפחות 10 שנים אתה מנהל את הפורום הפלילי באתר הפורומים המשפטיים, ואם לומר את האמת, אתה נושא בנטל יותר מכול שאר המנהלים בפורום. ויש גם גולשים שממש שואלים מתי אמיר יענה לי, למה זה קורה? יש 3 מנהלים לפורום?

עו"ד אמיר מורשתי: אני באמת לא מבין מדוע זה קורה? אני יכול רק להגיד לך, שאני מנהל את הפורום האהבה רבה, ואין לי שום בעיה להיות העורך דין העיקרי שנושא את רוב הפורום על כתפיו, ונושא את זה בשמחה.

אדי סוברי: כנראה חלק מזה זה הרקע שלך גם כסניגור ותיק, וגם כעורך דין פלילי שמוכר כעורך דין רציני, כעורך דין שנלחם בשביל הלקוחות שלו. אתה גם היית מפקח מטעם משרד המשפטים או משהו בסגנון הזה על הכשרה של עורכי דין, אתה יכול קצת…

עו"ד אמיר מורשתי: זה נכון, לפני כשמונה שנים ביקשו ממני הסניגוריה הציבורית שאני אפקח על כ-100 עורכי דין שעובדים איתם מבחינת בקרת איכות, הייצוג.

אדי סוברי: ומה יש לך להגיד על זה? אפשר לסמוך על עורכי הדין מטעם הסנגוריה המשפטית?

עו"ד אמיר מורשתי: אני חושב שישנם עורכי דין מצוינים שעובדים עם הסניגוריה הציבורית.

אדי סוברי: בכל זאת הניחו אותך, כמי שמנחה אותם. אני עכשיו, נמצא אצלך בהכשרה, ואתה רואה אותי מופיע או שאתה רואה מה אני כותב. מה הדבר הראשון שאתה תשים עליו דגש שאתה רוצה לתת לי טיפ מתוך מטרה שאני אהפוך להיות עורך דין יותר טוב, פליליסט יותר טוב, כמובן ברגישות שלך לצרכים של הלקוח?

עו"ד אמיר מורשתי: תראה אני יכול להגיד לך בתור מפקח על בקרת איכות הייצוג, שאני הייתי מאוד מאוד מחמיר ואני חושב שאין גבול למידת ההחמרה שאתה כמפקח על עורכי דין חייב להקפיד בה. כי זה חיי אדם, זה דיני נפשות. ולכן עורך דין שלא קורא תיק ברמה של פרפקט אני מצפה, שמי שמגיע אליי עכשיו לבחינה, כי אני גם הייתי בוחן עורכי דין, שיידע הכול. שאני קורא למשל הודאה במשטרה, אני יכול להגיד לך אני בודק היכן היא נגבתה ההודאה, יש משמעות לכל דבר, תאריכים, שעות הכול. עורך דין שאין לו מושג לא חי את התיק. אנחנו חייבים לחיות את התיק, כי זה לא רק הדברים שכתובים. הדברים הכתובים האלו נאמרו על ידי מישהו, לא הכול נמצא בקלטות, ובווידאו ולכן אתה ממש צריך לצלול לתוך התיק. אם לא תצלול תתיק, ולא תרד לשטח, ולא תבין מה היה שם בדיוק, הסיכוי לייצוג מיטבי הוא נמוך מאוד.

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.