שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

להתגרש מהר ככל האפשר – עם עו”ד מיקי חשמונאי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

להתגרש מהר ככל האפשר - עם עו”ד מיקי חשמונאי

רוב המתגרשים בישראל בטוחים שתהליך הגירושים הינו תהליך ארוך ומייגע, אך לא בהכרח. האם אפשר להתגרש מהר? הקשיבו לשיחה שקיימתי בפודקאסט מה הקייס עם עו”ד מיקי חשמונאי, העוסקת בדיני משפחה כבר למעלה מ-20 שנה.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: לא מעט גולשים ומאזינים שלחו לנו כשדיברנו על נושא הגירושין את השאלה, למה אי אפשר להתגרש מהר? אם בני זוג מחליטים שזה לא מתאים ולפעמים זה גם קורה כשאין ילדים ואין הרבה סיפורים מסביב, למה בכול זאת צריך לעבור דרך עורכי דין, דרך שכר טרחה, דרך בית דין רבני, וכל התהליך הזה לוקח הרבה זמן וקשה מאוד לפתוח דף חדש מהר. שלום לך עורכת הדין מיקי חשמונאי.

עו"ד מיקי חשמונאי: שלום לך אדי.

אדי סוברי: מגיעה אלינו ממשרדה אשר בחיפה, מנהלת את פורום דיני משפחה באתר הפורומים המשפטיים כבר למעלה מ-10 שנים, יו"ר ועדת בתי משפט לעיניי משפחה במחוז חיפה, בלשכת עורכי הדין קדנציה שניה. עורכת הדין חשמונאי, מה השיא שלך, תגידי, בהובלה של בני זוג לגירושין, מה השיא שלך מבחינת זמנים? אורך הזמנים הקצר, האם זה יכול היה מהיום לשבוע הבא? ניגשים אלייך זוג, אומרים לך תשמעי החלטנו כמה את רוצה? שבוע הבא אנחנו רוצים להיות משוחררים. זה אפשרי?

עו"ד מיקי חשמונאי: זה אפשרי אם בית הדין ימצא לנכון לקבוע להם מועד מאוד מאוד קרוב, ולא יהיה שום דבר משפטי שצריך יהיה להסדיר לפני זה. אבל, בדר"כ יש צורך להסדיר עניינים משפטים. הסדרת עניינים משפטיים מחייבת קצת התייחסות יותר רצינית וטיפול מדויק בעניין המשפטי כדי לא לבוא אחר כך ולבכות על "חלב שנשפך".

אדי סוברי: בעצם מה שאת אומרת לי שעם כל הכבוד לרצון, הליך גירושין הוא לא הליך קצר?

עו"ד מיקי חשמונאי: אני אומרת שזה תלוי במקרה. אם שני בני זוג נשואים חמש דקות, זה יהיה בלשון הגזמה. אבל כבר היו אצלי בני זוג שהיו נשואים שבוע וגם חודשיים, והחליטו שזו טעות. לפעמיים זה אחרי קשר זוגי של 7 שנים ונישואים של שבוע, ואז פתאום מבינים שזו טעות. במקרה הזה אם אין רכוש משותף ואין ילדים ואין שום עניין כלכלי שצריך להסדיר אפשר להתגרש במועד הראשון שבית הדין הרבני יקבע…

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.