שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

כשבן זוג מתלבט אם להתגרש… – עם עו”ד מיקי חשמונאי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

כשבן זוג מתלבט אם להתגרש... - עם עו”ד מיקי חשמונאי

כשאחד מבני הזוג מתלבט בנוגע לגירושין, הוא עשוי לפנות לחבר קרוב אולי אף פסיכולוג. אך האם בשלב ההתלבטות יש מקום להתייעצות מוקדמת עם עורך דין העוסק בדיני משפחה וגירושין? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד מיקי חשמונאי, עורכת דין ותיקה מאוד בתחום דיני משפחה ולשמוע את דעתה בנושא.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: אני מארח איתי כאן היום עורכת דין שהיא למעלה מ-20 שנה מלווה זוגות בהליכי פרידה, עוסקת בדיני גירושין. שלום לך מיקי חשמונאי.

עורכת הדין מיקי חשמונאי: שלום גם לך איש יקר.

אדי סוברי: אני רוצה לדבר אתך על נושא שאני לא בטוח שהוא משפטי, אבל אני בטוח שאת מבינה בו נהדר. הוא עולה רבות גם בפורום בניהולך, הוא עולה רבות בכלל בכל מיני פוסטים ובלוגים שאני קורא ברשת. כשבן זוג או בת זוג מחליטים או מתלבטים אם להתגרש, לא אחת הם מוציאים את עצמם גם מול עורך הדין שעוסק בדיני משפחה כמוך, ואולי הם היו צריכים להיות דווקא מול פסיכולוג או מול חבר טוב, אבל הם כבר ניגשים אלייך. יש לעורך דין מה לומר למי שמתלבט בכלל אם להתגרש או לא?

עורכת הדין מיקי חשמונאי: ברור קודם כל, חד משמעית. תהליך של גירושין זה תהליך שהחלק המשפטי בו הוא מאוד משמעותי וטעויות יכולות להיות קשות ומזיקות מאוד. אני חושבת שללכת ולהתייעץ עם חבר קרוב, איש סודך, זה דבר שמסייע לקבל את עצם ההחלטה, אם אני רוצה בכלל להיכנס לתהליך הזה. וגם זה אתה לא יוצא עם תוצאה חד משמעית, אחרי שדיברת עם חבר. אוקי החבר אמר שאני לא אתגרש אז אני לא מתגרש, עצם העובדה שזה מסתובב לך בראש יש לזה משמעות, יש בעיה. אנשים לא קמים בבוקר יום אחד ומחליטים להתגרש, בדרך כלל אלא אם כן קרה משהו דרמטי. אבל מה שלא יהיה לפני שעושים כל צעד שהוא בנושא כלכלי, בנושא הילדים, כל דבר שקשור לנושא הגירושין, אני מאוד מאוד ממליצה להתייעץ עם עורך דין שעוסק בדיני משפחה. זה כמו שאם כואבת לך הברך לא תלך לגינקולוג, אלא לאורתופד, כך גם עם עורך דין.

אדי סוברי: טוב אני בכל מקרה אני לא אלך לגניקולוג. האמת שאני אני דווקא תוהה ביני לביני אם זו לא המלצה הכי גרועה למי שמתלבט אם להתגרש לפגוש דווקא אותך. מן הסתם את וכל מי שעוסק בתחום יכולים לקחת את הצד שמתלבט דווקא למקום הלוחמני, כן להתגרש, גם לעורך הדין יש סוג של אינטרס…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.