שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

ייעוץ גנטי לקראת ובמהלך היריון – עם עו"ד עדי וייס

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

כל מה שחשוב לדעת על ייעוץ גנטי לקראת ובמהלך היריון - עם עו"ד עדי וייס

החלטתם להרחיב את המשפחה ולהיכנס להיריון? מזל טוב! למה קריטי לקבל ייעוץ גנטי מוקדם – ומה המשמעות של רשלנות רפואית בייעוץ גנטי. האזינו לפודקאסט שהקדשנו לייעוץ גנטי, בשיחה עם עו"ד עדי וייס – העוסקת ברשלנות רפואית כבר למעלה מ-20 שנה בכלל, וברשלנות רפואית בלידה בפרט. 

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: שלום לכל המאזינים אני אדי סוברי ואני שמח שאתם איתי כאן שוב פעם בפודקאסט מה הקייס.
היום אני מארח עורכת דין שכבר למעלה מעשרים שנה עוסקת ברשלנות רפואית על נושא שחייב לעניין את כולנו, יעוץ גנטי. שלום לך עורכת הדין עדי וייס.

עו"ד עדי וייס: שלום.

אדי סוברי: שמעי עדי, אני אבא לשני ילדים משי ושילה. אנחנו לא עשינו יעוץ גנטי, לא הלכנו לייעוץ גנטי. למה אנחנו רשלנים?

עו"ד עדי וייס: אני לא חושבת שאתם רשלנים, אני חושבת שהתמזל מזלכם. אני לא יודעת אם הרופאים דיברו אתכם ואתם החלטתם שלא לפנות לייעוץ גנטי, או שאף אחד לא דיבר אתכם ולא ידעתם; אני לא יודעת מה היה.

אדי סוברי: אני יכול להניח שאשתי עניינה אותי בנושא הזה ושאמרו לה כנראה תוך כדי ההיריון… ואני אמרתי לה שזה לא בשבילי.

עו"ד עדי וייס: יכול להיות. אתה יודע זו החלטה שלך. הרופא לא מחליט אף פעם עבור הפציינט. התפקיד של הרופא הוא למסור למטופל/מטופלת את כל המידע כדי שהיא או במקרה הזה היא ובן זוגה יוכלו לקבל את המידע ולקבל את ההחלטה שמתאימה להם. כל זוג יכול לבחור לעשות מה שהוא רוצה.

אדי סוברי: בואי נניח שאני הייתי משתף פעולה, והייתי אומר לאשתי אוקיי בואי נלך לייעוץ גנטי. מה היה קורה אז?

עו"ד עדי וייס: קודם כל זה תלוי באיזה שלב הייתם הולכים, בסדר, נתחיל ככה מה שנקרא מהתחלה:
יש זוגות שנקרא להם הזוגות המאורגנים, שמיד אחרי שהם מחליטים שהם רוצים להביא ילדים לא משנה אם מתחתנים לפני זה או לא מתחתנים, ברגע שמקבלים החלטה שהם רוצים להביא ילדים, הולכים לאיזשהו ייעוץ ראשוני. זה לא ממש יעוץ גנטי אני אקרא לזה ככה לצורך השיחה שלנו עכשיו הייעוץ הראשוני. ואז הם ניגשים לקופת החולים שלהם, נפגשים עם איזושהי אחות, אחות שמייעצת בעניין הזה, זה לא רופא גנטיקאי, לא עושים פה עדיין עץ משפחה וכו' אלא משהו ראשוני מאוד. ואז בדרך כלל ישאלו אותם על ארץ המוצא של כל אחד מהם…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.