שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

הסכם חיים משותפים – עם עו”ד מיקי חשמונאי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

הסכם חיים משותפים - עם עו”ד מיקי חשמונאי

צירוף המילים "חיים משותפים" מכיל בתוכו שותפות, חברות, אהבה, משפחה וכו'. מה המשמעות של הסכם כזה? "הסכם חיים משותפים"? ביקשתי מעו"ד מיקי חשמונאי להרחיב בנושא ולהאיר את עינינו. עו”ד מיקי חשמונאי עוסקת בדיני משפחה כבר למעלה מ-20 שנה ומנהלת את פורום דיני משפחה באתר הפורומים המשפטיים משנת 2007.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: איתי כאן באולפן היום עורכת הדין מיקי חשמונאי שעוסקת כבר למעלה מ-20 שנה בתחום דיני המשפחה, יו"ר ועדת בתי משפט לעיניי משפחה במחוז חיפה, בלשכת עורכי הדין כבר קדנציה שנייה. עורכת הדין חשמונאי מה שלומך?

עורכת הדין חשמונאי: תודה רבה הכל נפלא.

אדי סוברי: תשמעי יש מונח שהוא רומנטי במיוחד ויש לך הרבה מה להגיד לגביו, קוראים לו הסכם חיים משותפים. לפני שנשמע מה דעתך על ההסכם הזה, קודם כול תסבירי לנו ולמאזינים שלנו, מה זה בכלל.

עורכת הדין חשמונאי: אני חושבת כשאנשים מדברים על הסכם חיים משותפים הם נותנים להסכם ממון שם אחר, והשם מטעה במידה מסוימת. הסכם חיים משותפים לכאורה זה, בוא נראה מבחינת ההסכם, מן הסתם זה עניין כלכלי, בוא נראה איך אנחנו מנהלים את האופן הכלכלי , או את ההיבט הכלכלי, של החיים המשותפים שלנו.

אדי סוברי: אגב זה, חייב להיות הסכם בין בני זוג שאינם נשואים?

עורכת הדין חשמונאי: כשבני זוג נשואים יודעים לקרוא לזה הסכם ממון, ולא נותנים לזה שם מסוג אחר. בין בני זוג שהם נשואים ידוע לכל שחל חוק יחסי ממון אלא, אם כן קבעו אחרת בהסכם ממון ואין את הבלבול מבחינת המונחים. לעיתים קרובות, בני זוג שאינם נשואים או בני זוג מאותו מין, מחליטים למסד את הנושא הכלכלי ביניהם ולתת לו כללים.

אדי סוברי: תוך כמה זמן בדרך כלל של זוגיות שמתנהלת יחד הם מבינים שכדאי כבר להתכנס לחתימה על הסכם מהסוג הזה?

עורכת הדין חשמונאי: זו אחת השאלות שמופיעות הרבה בפורום, באתר הפורומים שאני מנהלת, ולכן נותנת את התשובות יחד עם שותפות לניהול: "אני ובת זוגתי כבר X זמן ביחד האם אנחנו יודעים בציבור?". התשובה העיקרית היא שאין חוק שאומר אחרי זמן X הופכים להיות ידועים בציבור. יש כללים של ניהול משק בית משותף, של סימנים כאלה ואחרים, כמו חשבון בנק משותף אולי, כל מה שמראה על שיתוף בעצם…

להמשך האזנה:

 

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.