שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

הימנעות מהגשת כתב אישום פלילי – עם עו”ד אמיר מורשתי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

הימנעות מהגשת כתב אישום פלילי - עם עו”ד אמיר מורשתי

אתה חשוד בעבירת סחר בסמים וזומנת לחקירה במשטרה: האם ישנה אפשרות שלא יוגש נגדך כתב אישום פלילי? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד אמיר מורשתי, עורך דין פלילי וסנגור, לשיחה בנוגע לחקירה המשטרתית בעבירות סמים ובנוגע לאפשרות שלא יוגש כתב אישום פלילי נגדך.

תמלול הפתיחה:

אינה דונאייבסקי: שלום לעורך הדין אמיר מורשתי, סנגור פלילי מנהל פורום פלילי באתר הפורומים המשפטיים, בוקר טוב.

עו"ד אמיר מורשתי: בוקר טוב אינה.

אינה דונאייבסקי: אני רוצה היום לעלות סוגיה מעניינת, כשמישהו סוחר בסמים נניח והוא מקבל כתב אישום פלילי. יש איזשהו טעם לבקש שימוע לפני שמגישים נגדו כתב אישום בתיקי הסמים?

עו"ד אמיר מורשתי: חד משמעית כן, אני רוצה להגיד לכם שבעבירות מסוג פשע וסחר בסמים או גידול סמים או החזקה שלא לצרכים עצמיים נחשבים בעצם כעבירת פשע, זה מעל 3 שנות מאסר לפי הקבוע בפקודת הסמים המסוכנים, ולכן יש לנו אפשרות לפנות לגורם שאמור להגיש את כתב האישום, אם הזה התביעות המשטרתיות או הפרקליטות לפי העניין. ולבקש בטרם הם מחליטים להגיש את כתב האישום או לא, תנו לי אני הסנגור אני רוצה לבוא ולנסות לשכנע אתכם להימנע מהגשת כתב אישום. אני מקבל את חומר הראיות ובעצם אנחנו יכולים כסנגורים, שמתמחים בתחום הזה לחפש את כל הבעיות שיש בתיק והרבה פעמים לשכנע את הגורם שאמור להגיש את כתב האישום להימנע מהגשת כתב האישום, ואז אדם חוסך לעצמו את כל המסכת האיומה הזאת של להגיע עכשיו לבית משפט ולהרגיש עכשיו מושפל עם כל הנאשמים, או חס וחלילה שזה יגיע לתקשורת לכן השימוע הוא קריטי בדברים  הזה.

אינה דונאייבסקי: זה בעצם המשמעות אם אני מוותר על השימוע, ואז אתה אומר אחר כך זה יכול להגיע למקרים כאלה לא נעימים. ואם אחרי שכבר הגעתי לשלב של החקירה והודיתי בהחזקת סמים במשטרה יש לי עדיין איזה אפשרות לצאת זכאית?

עו"ד אמיר מורשתי: התשובה היא חד משמעית כן. וזה מאוד מפתיע. אני נתקל בזה לא מעט מצד אנשים, שבעצם נמנעים מלקחת עורך דין, הם אומרים אבל כבר הודיתי במשטרה, התיק סגור בשביל מה אני צריך לקחת עורך דין? אז אני יכול להגיד לכם שבתחום הסמים, זה אחד התחומים עם הפערים הכי גדולים בתוצאות, כי אדם יכול להודות שהוא אכן החזיק בסמים הללו ועדיין יצא זכאי כי התברר, למשל, שהחיפוש שבמסגרתו תפסו את אותם סמים בכלל לא היה חוקי…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.