שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

החזקת סמים קלים לצריכה עצמית – עם עו”ד אמיר מורשתי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

החזקת סמים קלים לצריכה עצמית - עם עו”ד אמיר מורשתי

האם בתי המשפט בישראל מקלים בעבירות החזקת סמים מסוג גראס ומריחואנה? מה קורה כשהטענה היא להחזקת סמים לצריכה עצמית בלבד? הקשיבו לשיחה המרתקת עם הסנגור הפלילי הוותיק עו"ד אמיר מורשתי, כאן בפודקאסט מה הקייס.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: אני מארח היום באולפן סנגור פלילי ותיק, שלום לך עורך הדין אמיר מורשתי.

עו"ד אמיר מורשתי: שלום אדי.

אדי סוברי: אנחנו הולכים לשוחח היום על עבירת סמים, מוכרת, רק כשמדובר בסם שהופך להיות פחות ופחות נתפס כמסוכן או כקשה או קשוח, הגראס – שהופך להיות הגראס הרפואי. עורך דין מורשתי עד כמה אנחנו היום עדים לתהליך שעוברים בתי המשפט בישראל, שבו מקלים הרבה יותר עם כל עברייני הסמים שצרכו דווקא סם מסוג גראס ומריחואנה?

עו"ד אמיר מורשתי: למעשה מדובר בתוצרים שהם מצמח הקנביס. יש לנו הקלה קודם כל לפי תיקון של פקודת הסמים המסוכנים. היום מדברים על כך שמי שנתפס עם כמות של עד 15 גרם של תוצרי הקנבס, כמו חשיש  אם אין לו עבר פלילי, הוא לא קטין יש כמה תנאים, הוא לא אסיר ברישיון ודברים כאלה הוא אמור לקבל בכלל קנס מנהלי של 1000 שקלים על הפעם הראשונה. כאשר בפעם השנייה שתופסים אותו במשך 5 שנים 2000 שקלים ובכלל לא מגיע לבית משפט.

אדי סוברי: אגב אנחנו מדברים פה על עבירה של החזקת סם, נכון?

עו"ד אמיר מורשתי: נכון, החזקת סם לצריכה עצמית.

אדי סוברי: אתה יכול קצת להרחיב, לפני שאנחנו יוצאים לדרך על עבירת החזקת הסם.

עו"ד אמיר מורשתי: אז גם פה ואולי אחד הדברים היותר חשובים, שכדי למאזינים שלנו לדעת. שתקשיבו אתם מגיעים לחקירה משטרתית ולצערי אני נתקל בזה שוב ושוב. שהמשטרה חוקרת אדם, היא אומרת לו שאתה עכשיו חשוד בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית, החשודים בגלל שהם יודעים שהם החזיקו את הסם לצריכתם העצמאית לא מבינים על מה הם נחקרים בכלל. ולא יודעים איך להתמודד עם חקירה כזאת והם לא מדברים לעניין ואחר כך הם משלמים על זה מחיר מאוד מאוד כואב

אדי סוברי: מה למשל הם אומרים?

עו"ד אמיר מורשתי: הם מתייחסים בעצם לכול החקירה כאילו היא לצריכתם העצמית הם לא מבינים שיש חזקה בחוק, ברגע שתפסו עלייך מעל 15 גרם סם מסוג קנבס. החזקה היא בחוק שהחזקת את הסם שלא לצריכתך העצמית. ועכשיו אתה צריך להתנהל בחקירה באופן כזה שיסביר מדוע נתפס כמות כזו אצלך…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.