שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

איך בוחרים עורך דין פלילי? – עם עו”ד אמיר מורשתי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

איך בוחרים עורך דין פלילי? - עם עו”ד אמיר מורשתי

איך בוחרים עורך דין פלילי? שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד אמיר מורשתי, סנגור פלילי ותיק כדי לקבל ממנו את הטיפ שלו על בחירה נבונה של עורך דין פלילי.

תמלול הפתיחה:

אינה דונאייבסקי: אני שמחה לארח את עורך הדין אמיר מורשתי, סנגור פלילי ומנהל פורום פלילי באתר הפורומים המשפטיים, בוקר טוב אמיר.

עו"ד אמיר מורשתי: בוקר טוב אינה.

אינה דונאייבסקי: אני ממש שמחה שאתה כאן, כי יש לנו נושא שחשוב לי שנדבר עליו. כשמישהו מסתבך בפלילים ומגיע בעצם לחקירה, והוא יכול למצוא את עצמו, יושב מאחורי סורג ובריח או לחילופין מבצע עבודות שירות. מה עליו לעשות כדי לבחור עורך דין מצוין במקרים כאלה?

עו"ד אמיר מורשתי: אוקי, אני חושב בכלל כדי למצוא עורך דין פלילי טוב יש מספר דברים שצריך לעשות ושווה כן להשקיע בזה את הזמן. אחד, לא להתבייש לשאול את העורך כמה שנות ניסיון יש לו במקצוע, דבר שני

אינה דונאייבסקי: בעצם מה ככל שיש יותר שנים זה יוכל להועיל לו?

עו"ד אמיר מורשתי: אני חושב שאין תחליף לניסיון, יחד עם זאת יש מוקש נוסף.

אינה דונאייבסקי: איזה?

עו"ד אמיר מורשתי: המוקש הנוסף הוא שיכול להיות עורך דין שחוק. ולכן, אם יש לו הרבה שנים במקצוע מבחינת הניסיון זה דבר חשוב, אבל תבדקו אם יש לו עדיין את הלהט בעיניים. עד כמה הוא מוכן, להשקיע בכם, להופיע באופן אישי למענכם,או לשלוח את המתמחה שלו, עורך דין זוטר.

אינה דונאייבסקי: נכון, זה נקודה מאוד מאוד חשובה. אז בעצם כמה ניסיון יש לו והותק זה חלק בלתי נפרד. איך אני יודעת שבעצם שאותו עו"ד לא שרלטן?

עו"ד אמיר מורשתי: אני יש לי כמה מבחנים. אחד הדברים שהייתי מציע לבן אדם לעשות זה להיכנס למשל לאתר האינטרנט של אותו עו"ד. לבדוק האם למעשה הוא מפרסם את עצמו למשל בתחומים נוספים, הוא עוסק במקרקעין, במשפחה, בנזיקין. אני אומר, יכול להיות שיש גאונים שיכולים לעשות הכול, אבל כלל אצבע כשם שאני מניח שאת הולכת עכשיו למנתח לב פתוח שהוא גניקולוג, אני חושב בתחום הפלילי לכו לעורך דין שהוא לא מתבייש לפרסם את עצמו, באתר שהוא מתעסק רק בתחום הפלילי, זה דבר ראשון. דבר שני, את יכולה להתרשם מהאושר הסגנוני שלו, איך הוא מדבר אתך, מנהל אתך שיחה, דבר שאי אפשר לזייף אותו.

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.