שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

הקלות הבלתי נתפסת של הגשת תלונת שווא בישראל – עם עו"ד אייל בסרליק

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

תלונות שווא - עם עו"ד אייל בסרליק

הגשה של תלונת שווא היא מכוערת והנזק שהיא מייצרת הוא עצום. כיצד מתמודדת מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט עם תופעת תלונות השווא? היכן אנחנו עדים ליותר ויותר תלונות שווא והאם ישנה דרך מעשית לטפל בכך? הקשיבו לשיחה הסוערת (ממש!) עם עו"ד אייל בסרליק, סנגור פלילי, יו"ר הפורום הפלילי בלשכת עורכי דין.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: שלום לכל המאזינים, אני אדי סוברי אני שמח שאתם איתי בפודקאסט מה הקייס. איתי היום כאן באולפן, עו"ד אייל בסרליק. שלום לך.

עו"ד אייל בסרליק: שלום אדי, תודה שהזמנת אותי.

אדי סוברי: עו"ד בסרליק הוא סנגור פלילי, אני מניח שרוב המאזינים שלנו מכירים אותך, ואני רוצה לשאול אותך בקשר לתיק שייצגת בו ופורסם בוואלה כך: "אישה מגיעה למספרה במרכז הארץ ומתלוננת שהספר הציע לה טיפול במיטת שיזוף. שם הוא גם ביצע בה מעשה מגונה, הוא נעצר, הוא נחקר וישן לילה במעצר. הסנגור שלו עו"ד אייל בסרליק הציג תמונה שונה לחלוטין ממצלמות האבטחה, מה שהעלה בצורה חד משמעית שמדובר כאן בתלונת שווא".

עו"ד אייל בסרליק: נכון, וזה חלק מהסיפור, אבל לא כל הסיפור. הנושא של תלונות שווא הוא נושא קיים, שריר, תופעה שלא מטופלת נכון בידי הרשויות, שלא מטופלת נכון בידי המדינה לכל הצדדים.

אדי סוברי: זו בדיוק השיחה שאני רוצה שאנחנו ננהל כאן. כשאני ראיתי ב"דה מרקר" את הכותרת של המאמר שפרסמת, אמרתי לעצמי שאנחנו חייבים לדבר. אנחנו חייבים לנהל על כך שיחה פתוחה, באריכות. יש לי הרבה מה לשאול אותך. הכותרת הייתה מזעזעת. "עו"ד אייל בסרליק: הקלות הבלתי נסבלת של תלונות סרק של נשים כלפי גברים". ספר לי קצת על עמדתך בנושא.

עו"ד אייל בסרליק: אני נחשב לעו"ד מאוד מאוד ממלכתי. עו"ד שרואה גם את המערכת, גם את הפרקליטות, גם את נפגעי העבירה ובעיקר התפקיד שלי בתור סנגור לראות את הנאשמים. על הנאשמים אני נלחם, וכל מקרה לגופו. זה הפך לתופעה.

בא סכסוך גירושין או סכסוך עסקי, סכסוך על רקע פסיכיאטרי או כל סכסוך על רקע שקיים, ופתאום ככלי משתמשים במשטרה או כדי לקבל טובות או הנאה כספית בסכסוך הגירושין או כל טובת הנאה אחרת. הדבר הזה לא יעלה על הדעת כתלונת שווא…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.