שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

אחוז הגירושין בישראל – עם עו”ד מיקי חשמונאי

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp

אחוז הגירושין בישראל - עם עו”ד מיקי חשמונאי

האם בישראל מתגרשים הרבה יותר? מהו אחוז הגירושין בישראל ביחס למדינות באירופה? כדי להכיר מקרוב את הנתונים שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו”ד מיקי חשמונאי, כבר למעלה מ-20 שנה עוסקת בדיני משפחה בישראל ומכירה מקרוב את הנתונים.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: היום אנחנו רוצים לדבר על אחוזי הגירושין ולקבל את המשמעות שלהן מעורכת דין ותיקה. עורכת הדין חשמונאי, אני רוצה קצת לעמת אותך או להפגיש אותך עם נתונים שאולי את מכירה. אבל אנחנו רוצים שקצת תפרשני לנו אותן . גלובוס – ישראל במקום השמיני בעולם בשיעור המתגרשים. מה זה עושה לך?

עו"ד מיקי חשמונאי: האמת זה נראה לי מאמת לי מציאות שאני רואה.

אדי סוברי: כל כך הרבה מתגרשים, איפה טעינו?

עו"ד מיקי חשמונאי: אני לא יודעת אם זה עניין של טעות. אני חושבת שבמידה מסוימת זה עניין של מציאות חיים לא פשוטה שמביאה לחיכוכים שמביאים להתפרקות המשפחה, זה הצד אחד. אני לא יודעת אותן 7 מדינות לפנינו…

אדי סוברי: אז בואי אני אתן לך קצת נתונים, רוסיה עם 65% , ארצות הברית עם 49%. כלומר התחתנת בארצות הברית50%, סיכוי שאתה כנראה תתגרש. בישראל אנחנו מדברים על 26%.

עו"ד מיקי חשמונאי: זה הכול?

אדי סוברי: זה הכול, אנחנו מדברים על המקום השמיני בעולם.

עו"ד מיקי חשמונאי: זה מדהים הייתי חושבת שבממוצע אחוז הגירושים יהיה יותר גובה בישראל, אבל אני מניחה שאם מפלחים את זה לפי גילאים התוצאות תהיינה מאוד שונות.

אדי סוברי: כשאת אומרת את זה, את מתכוונת שצעירים מתגרשים יותר?

עו"ד מיקי חשמונאי: אני חושבת שבשנים האחרונים, פירוק הנישואי על ידי זוגות צעירים הוא ברמה קלות בלתי נסבלת, של להחליט "אוקיי זהו גמרנו  את משחק הנישואין, נעבור לסיבוב הזה".

אדי סוברי: אנשים מוותרים בקלות?

עו"ד מיקי חשמונאי: בקלות רבה מאוד, אני חושבת שזה אפילו לא מתאמצים בכלל לשמר את מה שיש.

אדי סוברי: מדברים פה על כך שעולי ברית המועצות לשעבר מתגרשים הכי הרבה בישראל.

עו"ד מיקי חשמונאי: זה נכון, וכיוון שאני ממוצא מאוקראינה אז אני יכולה להרשות לעצמי להגיד דברים שלא ישמעו גזעניים, כי זה הגזע שלי. אבל ממה שלמדתי ב-20 השנים שבהם אני מתעסקת בתחום, באמת עולים ממדינות ברית המועצות מתגרשים הרבה יותר בקלות. גם הרבה יותר בחברות, זאת אומרת, כנראה משהו טבעי…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.